Home
MAITREJA
SHARE Intl.
Benjamin Creme
Książki i Odczyty
Duchowa Hierarchia
Medyt. Transmisyjna
O dzieleniu się
Media
Linki

Benjamin Creme - autor, artysta, ezoteryk

 

Benjamin Creme, urodzony w 1922 roku w Szkocji, jest jednym z głównych żródeł informacji o ponownym przyjściu Nauczyciela Świata Maitrei. Creme jest artysta malarzem i mieszka ze swoja rodziną w Londynie. Już w młodości Creme studiował filozofię ezoteryczną. W 1959 roku otrzymał pierwsze telepatyczne przesłanie od swego Mistrza, członka Hiererchii Mistrzów. Wydarzenie to całkowicie go zaskoczyło. Wkrótce potem został poinformowany że w ciągu najbliższych dwudziestu lat Maitreja powróci na Ziemie i że on (Creme) będzie miał możliwość odegrania czynnej roli w Jego powrocie, jeśli się na to zgodzi.

W 1972 roku zaczał się dla Creme okres trudnego i intensywnego szkolenia pod kierunkiem jego Mistrza. W rezultacie Creme uzyskał zdolność stałego i bezpośredniego kontaktu telepatycznego z swoim mistrzem. Dzięki temu ma dostęp do najnowszych informacji o dalszym rozwoju procesu pojawiania się Maitrei i daje mu zarazem całkowita pewność, niezbędną do przekazywania tej wiedzy sceptycznemu światu.

Od roku 1974 Creme jest zapraszany na odczyty w całej Europie. W 1980 roku po raz pierwszy wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj jeździ z odczytami po Zachodnej i Wschodniej Europie, Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Meksyku i po Stanach. W samych tylko Stanach udzielił setki wywiadów w radiu i telewizji.

Benjamin Creme nie bierze za swoją działalność żadnego wynagrodzenia i nie rości sobie prawa do jakiejś rangi duchowej.

Książki Creme'a zostały przetłumaczone na wiele języków: na francuski, niemiecki, hiszpański, niderlandzki, japoński, szwedzki, grecki, rumuński, rosyjski i polski ("Nauki Odwiecznej mądrości"), i są publikowane na całym świecie przez różne grupy, do których przemowiło jego posłanie. Jest także wydawcą miesiecznika Share International, czytanego w 70 krajach świata. "Moja praca - mówi Creme - polega na tym, by nawiązać pierwszy kontakt z szeroką opinią publiczną i stworzyć klimat nadziei i oczekiwania, aby Maitreja mógł się pojawić, nie naruszając naszej wolnej woli"

Copyright (c) 1998-2015 | Polskie wydanie SHARE International | kontakt@sharepl.org