Medytacja Transmisyjna - SHARE International POLAND

SHARE International (polish edition)
Przejdź do treści

Medytacja Transmisyjna

Medytacja Transmisyjna
Co to jest Medytacja Transmisyjna?
Kiedy energie Wodnika zaczynają pobudzać nasze serca i kiedy zaczynamy   kontaktować się z naszym wyższym aspektem, czyli z duszą, odczuwamy nowy i trudny do określenia impuls. Kiedy ten impuls wzrasta nieodzownie   prowadzi on nas do kontaktu z ludźmi i z sytuacjami, w których można go   wykorzystać. Impuls ten, powstający na poziomie duszy, nazywa się   służbą. Jest ona jedną z tych wielkich nauk, które rozwiną się w czasie   Nowej Ery. Służba Nowej Ery (Medytacja Transmisyjna) jest  najmocniejsza,  kiedy jest pełniona w grupie. Jest to znany fakt, grupa  może przesłać o  wiele więcej energii aniżeli osoba medytująca  pojedyńczo. Medytacja  Transmisyjna oferuje jedyną w swoim rodzaju  możliwość służenia ludzkości  poprzez współpracę z innymi ludźmi w twoim  miejscu zamieszkania.
Medytacja   Transmisyjna jest specjalistyczną formą grupowej medytacji w której   uczestnicy oferują siebie (swoje ośrodki energetyczne, czyli czakramy)   jako instrumenty do obniżania potencjału (transformowania) duchowych   energii pochodzących od Duchowej Hierarchii Mistrzów (są to starsi   bracia rasy ludzkiej, nadzorujący i przewodzący naszej ewolucji). W ten   sposób zaopatrują oni naszą planetę w energie, które przekształcają  nasz  świat i które są bardziej dostępne i pożyteczne dla ludzkości i  dla  innych królestw w naturze.  
Według   brytyjskiego ezoteryka i międzynarodowego lektora Benjamina Creme’a,   Medytacja Transmisyjna jest najważniejszą pracą, która grupy mogą   dzisiaj z łatwością wykonywać. Nie jest ona przeciwstawna żadnej innej   formie medytacji, którą być może praktykujesz. W rzeczywistości wzmocni   ona twoją medytację oraz inną działalność i służbę.
Trzeba   pamiętać, że grupa transmisyjna nie jest miejscem, gdzie należy szukać   indywidualnych porad, przesłań channelingowych, kontaktu z planami   astralnymi lub też z aniołami, stróżami, itp, a wręcz przeciwnie powinno   się tego unikać. Jest to po prostu oddawanie siebie w służbę światu.   Jednak ubocznym działaniem tego bezinteresownego czynu jest   przyspieszony rozwój duchowy uczestników. To co można osiągnąć w ciągu   dwudziestu lat osobistej medytacji, dokonać można w ciągu jednego roku   stałej i prawidłowej pracy transmisyjnej.

Medytacja Transmisyjna     
    
Medytacja jest, w zależności od rodzaju, mniej lub bardziej naukową metodą nawiazania kontaktu ze swoją duszą i w efekcie zjednoczenia z ną. Taki jest właściwy cel każdej medytacji. W odróżnieniu od wielu innych rodzajów, Medytacja Transmisyjna przyciąga tylko takich ludzi, których pragnieniem jest służyć. Pragnienie slłużby innym staje się zauważalne dopiero wtedy, kiedy wytworzy się w pewnej mierze kontakt ze swoją duszą. Dzieje się tak, ponieważ to dusza chce służyć. Twoje ciało fizyczne, które wszyscy widzimy jest na tym planie nośnikiem duszy. Ale w istocie jesteśmy duszą, inteligentną duchową istotą na wyższych planach. Celem medytacji jest zestrojenie fizycznego mózgu i osobowościi na planie fizycznym z duszą tak, żeby stopniowo mogło nastąpić nasycenie tego nośnika osobowości energią i wlaściwościami duszy.
Mistrzowie Mądrości dysponują ogromnymi energiami duchowymi. Większa część ich pracy polega na rozprowadzaniu tych energii po świecie. Celem Mistrzów jest spełnienie Planu ewolucyjnego przewidzianego dla naszej planety. Wiele z tych energii jest pochodzenia kosmicznego i gdyby były kierowane bezposrednio na Ziemie, odbijałyby się od ludzi, ponieważ ich częstotliwość jest zbyt wysoka. Grupy Medytacji Transmisyjnej służą jako stacje pośrednie. Mistrzowie wysyłają energie duchowe poprzez czakramy uczestnikow grupy. W ten sposób energie te są automatycznie transformowane i dzięki temu stają się dostępne i bardziej użyteczne ludzkości. Następnie mistrzowie kierują je w te miejsca na Ziemi, gdzie są najbardziej potrzebne.
Energie pochodzące od Hierarchii, od Chrystusa i Mistrzów, są już uwarunkowane pewnymi czynnikami, uwarunkowane przez cechy tkwiące w samych energiach i przez skupienie umysłów Mistrzów, którzy je wysyłają. Wiedzą oni, gdzie, w jakich proporcjach i natężeniu energie te są najbardziej potrzebne, aby wywołać pożądany skutek. Dlatego nie powinniśmy próbować przesyłania ich żadnej osobie, grupie czy krajowi, które, według nas odniosłyby z nich pożytek. Transmisja energii na tym  poziomie jest bardzo precyzyjnym naukowym procesem. Tylko Hierarchii  znana jest umiejętność jej rozprowadzania. Wystarczy, że działamy jako stacje przekaźnikowe.
Na świecie istnieją setki grup transmisyjnych. Ich uczestnicy spotykają się o okreśonej porze w wybrane dni, tak jak grupie jest najwygodniej. Może to być raz, dwa lub trzy razy w tygodniu. Uczestnicy spotkania mówią głośno Wielką Inwokację, którą Maitreja przekazał nam w 1945 roku i za pomocą której udostepnił ludzkości technikę inwokowania energii, które przemienią świat i przygotują nas na jego przyjście. Dzięki recytacji tej mantry i koncentracji na czakramie adźna (między brwiami) tworzy się między grupą a Hierarchią Mistrzów kanalł transmisyjny. Tym kanałem mistrzowie przesyłają swoje energie. Są to te siły duchowe, które obecnie zmieniają oblicze świata. Maitreja stymuluje na przykład spływ energii równowagi na świat - i nagle politycy stwierdzają, praktycznie z dnia na dzień, że potrafią ze soba współpracować, idą na kompromis, osiagają pewien stopień porozumienia. Nagle przywódcy państw od wieków zwaśnionych, potrafią usiąść przy wspólnym stole i wypertraktować pokojowe rozwiązania. W ten sposób grupy transmisyjne służą światu. Służba pozwala na przejście od prostego kontaktu z własną duszą do współdzialania ze wspolnotą dusz, Duchową Hierarchią Mistrzów.
Służba Nowej Ery jest najmocniejsza, kiedy jest pełniona w grupie. Jest to znany fakt, grupa może przesłać o wiele więcej energii aniżeli osoba medytująca pojedyńczo. Medytacja Transmisyjna oferuje jedyną w swoim rodzaju możliwość służenia ludzkości poprzez współpracę z innymi ludźmi w twoim miejscu zamieszkania.

================================================================================

Mistrz Djwhal Khul na temat medytacji i służby  
   
(wypisy z książek Alicji Bailey)
           
„Uczniowie  i wtajemniczeni uczą się (poprzez medytację) techniki za pomoca której  rozum Boga, uniwersalny rozum, czyli proces myślenia planetarnego  logosu, może być zanotowany i zarejestrowany. Musicie nauczyć się dawać  szersza konotację słowu „medytacja“ niż dawaliście mu do tej pory.  Medytacja oznacza bycie otwartym na imresje duchową, a więc na  współpracę z Hierarchią.“
„Metodą  pracy Hierarchii jest impresja umysłów swoich uczniów, praca w której  mistrz jest nadajnikiem a uczeń odbiorcą impresji i energii“
Potrzeba  dzisiejszego świata nigdy nie była tak wielka, ani odpowiedzialność  spoczywająca na tych którzy kroczą po scieżce uczniów równie głęboka,  prawdziwa i pilna... My potrzebujemy tych, którzy poszukują bliskiego  kontaktu ze swoimi duszami i z nami, którzy usiłują dzisiaj przewodzić  rasie ludzkiej.
W  tym dniu nagłej potrzeby i rozwijającej się sposobności niech wszyscy  uczniowie podejmą swoją decyzję zaofiarowania tego wszystkiego co  posiadają, aby pomóc ludzkości ... Nadeszła  ważna godzina i wzywam was wszystkich, którym staram się pomóc, abyście  przyłączyli się do wytężonego wysiłku wielkich Mistrzów. Oni pracują  dzień i noc usiłując ulżyć ludzkości. Oferuję wam sposobność i mówię wam  że jesteście, potrzebni – nawet ci najmniejsi pomiedzy wami. Zapewniam  was, że grupy uczniów, pracujących zgodnie i z głęboką i niezałamującą  się wzajemną miłościa dla siebie, mogą osiągnąć znaczące wyniki.


Copyright (c) SHARE International Polska | kontakt@sharepl.org
Wróć do spisu treści